Oferta dla dzieci obywateli Ukrainy

/ 16 marca, 2022

Zgodnie z rozporządzeniem MEiN dotyczącym organizacji pracy publicznych szkół oraz publicznych przedszkoli może zostać zwiększona liczba miejsc w oddziałach przedszkolnych.
W związku z tym Urząd Miasta Pruszkowa przeprowadzi nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2021/2022.
Zainteresowani rodzice będą kierowani do przedszkoli miejskich przez pracowników Wydziału Edukacji od czwartku 17 marca 2022 r. do wyczerpania ilości miejsc.
Zapisy będą prowadzone w godzinach od 9.00 do 13.00  na 1 piętrze ( sala 30) Urzędu Miasta,
ul. Kraszewskiego 14/16, w dniach 17-18-21 marca 2022 r.
Dalsze terminy będą podawane do publicznej wiadomości po aktualizacji ilości wolnych miejsc.
Wnioski o zapis dziecka do przedszkola w języku polskim i ukraińskim można pobrać na stronie Miasta oraz na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich, a także  przy zapisie dziecka w Urzędzie.
Rodzice kierowani przez Wydział będą otrzymywali pisemne skierowanie do danego przedszkola, potwierdzone podpisem pracownika Urzędu Miasta Pruszkowa.
Wniosek w języku polskim

Відповідно до розпорядження MEiN про організацію роботи в державних школах та дитячих садках кількість місць у дошкільних закладах може бути збільшена.
Тому Прушківська ратуша набиратиме до муніципальних дитсадків на 2021/2022 навчальний рік.
З четверга 17 березня 2022 року бажаючих батьків до муніципальних дитсадків направлятимуть працівники відділу освіти до вичерпання кількості місць.
Реєстрація проходитиме 17, 18 та 21 березня 2022 року з 9.00 до 13.00 на 1 поверсі (кімната 30) Ратуші, вулиця Крашевського, 14/16.
Подальші дати будуть оприлюднені після оновлення вакансій.
Заявки на зарахування дитини до садочка польською та українською мовами можна завантажити ТУТ та на сайтах комунальних садочків, а також при зарахуванні дитини в Управлінні.
Батьки під керівництвом Департаменту отримають письмове направлення до даного дитсадка, підтверджене підписом працівника Прушківської мерії.

Ми докладемо всіх зусиль, щоб координація влаштування дітей громадян України, які прибули до Прушкова після 24 лютого 2022 року, не порушувала функціонування закладів і водночас задовольняла потреби батьків та дітей біженців.
Додаток українською мовою