Grupa Biedronki

ZAŁOŻENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE
 NA MIESIĄC MAJ

TEMATY KOMPLEKSOWE:  „Co słychać na łące?

„Mama i Tata – w bajce i na co dzień

1. Obserwowanie przyrody w ogrodzie przedszkolnym i najbliższym otoczeniu przedszkola -bogactwo kwiatów, owadów i zwierząt.
  2. Poznanie wybranych zwierząt żyjących w naturalnym środowisku – charakterystyczny wygląd, sposób poruszania, pożyteczność dla otoczenia (biedronka, motyl, ślimak).
  3. Kształtowanie pozytywnego stosunku do owadów, małych zwierząt – mieszkańców łąki (potrzeba wolności).
  4. Podziwianie piękna otaczającego nas świata przyrody, dbanie o czystość najbliższego otoczenia, przestrzeganie zasady „nie niszczymy przyrody”.
  5. Kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do rodziców (opiekunów), wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w życiu rodzinnym, pomocy przy różnych pracach domowych (układanie książek, sprzątanie zabawek,…).
  6. Rozpoznawanie odgłosów i dźwięków z najbliższego otoczenia.
  7. Malowanie farbami, lepienie, składanie obrazka z części – rozwijanie ekspresji, śmiałości i płynność ruchów.
  8. Przyzwyczajanie do prawidłowego trzymania narzędzi do rysowania, malowania, cięcia.
  9. Język angielski: nauka słów związanych z wiosennymi owadami i przyrodą przypomnienie słów związanych z rodziną.
  10. Posługiwanie się pojęciami matematycznymi:
    -Doskonalenie umiejętności określania położenia przedmiotów; stosowanie słów: pod, przed, za, obok. – Rozwijanie umiejętności liczenia elementów, kodowania ostatniego liczebnika.- Doskonalenie przeliczania do 4 i dalej. – Kontynuowanie zauważonego rytmu.