Grupa Motylki

ZAŁOŻENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE
NA MIESIĄC MAJ

TEMATY KOMPLEKSOWE:

Tematy kompleksowe:  „Polska majowa”

„Na łące z rodzicami”

1. Poznanie i obserwowanie wybranych owadów, zwierząt i roślin znajdujących się na łące.
  2. Zachęcanie dzieci do wnikliwej obserwacji przyrody przy użyciu lupy i lornetki.
  3. Poznanie niebezpieczeństw płynących ze świata przyrody.
  4. Uświadomienie dzieciom więzi emocjonalnej ze swoim rodzicami, jako najważniejszymi osobami w ich życiu.
  5. Wdrażanie dzieci do okazywania szacunku i miłości swoim rodzicom.
  6. Gromadzenie wiadomości na temat różnych zawodów ludzi z najbliższego otoczenia.
  7. Rozwijanie kompetencji matematycznych dziecka poprzez:
  • Przeliczania w zakresie dostępnym dziecku i posługiwanie się przy tym liczebnikami głównymi i porządkowymi.
  • Klasyfikowanie przedmiotów według określonej cechy np. wielkości, koloru, kształtu.
  • Rozpoznawanie i nazywanie wybranych figur geometrycznych: koło, trójkąt, prostokąt.
  • Rozwiązywanie prostych zadań tekstowych.
  • Dostrzeganie i kontynuowanie prostych rytmów.
  • Doskonalenie orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni.
  1. Gromadzenie wiadomości na temat mojej małej ojczyzny, przybliżenie legend związanych ze stolicą Polski -Warszawą.
  2. Język angielski: Zapoznanie ze słowami związanymi z owadami oraz rodziną.